Strachy na Lachy

Strachy na Lachy

Strachy na Lachy to formacja stworzona przez Krzysztofa „Grabaża” Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka” Kozakiewicza w 2002 roku. To jeden z najpopularniejszych obecnie zespołów rockowych w Polsce.
Zespół na początku znany był jako Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze, jednak po ich pierwszym koncercie w Legnicy zespół zmienił nazwę na Grabaż i Strachy na Lachy i w składzie Grabaż, Kozak, Longin i Maniek ruszył w pierwszą trasę koncertową. Po niej do zespołu dołączyli Kuzyn oraz Anem, a sam zespół zmienił nazwę na Międzymiastówka Muzykująca Grabaż i Strachy na Lachy.
Pod koniec 2003 roku ukazała się pierwsza płyta zespołu, Strachy na Lachy. Na początku września 2005 decyzją lidera z nazwy zostaje usunięte słowo Grabaż i zespół otrzymał nazwę Strachy na Lachy. W tym samym czasie do zespołu oficjalnie został przyjęty nowy członek – Pan Areczek, akordeonista.

Po siedmiu latach – 15 grudnia 2012 roku – Pan Areczek opuścił zespół, który obecnie jest kwintetem. Podczas koncertów grupy na instrumentach klawiszowych grać będzie Tom Horn, wieloletni współpracownik i realizator wszystkich płyt Strachów na Lachy.

11 stycznia 2013 roku na antenie radia Eska Rock miał premierę singiel "I can'tget no gratisfaction". Jest on zwiastunem szóstej płyty zespołu, która nosi tytuł "!TO!" i ukazała się 9 lutego 2013 roku.