Juwenalia Artystyczne


Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina ul. Okólnik 2, 00-368 Warszawa

11 maja 2018

16:00

Let's make that official!!! Z dumą ogłaszamy, że 11 i 12 maja 2018 odbędą się Juwenalia Artystyczne, czyli najbardziej nietypowe juwenalia w Polsce. Zapraszamy w magiczny świat braku problemów, który na dwa dni stworzymy w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina!

W tym roku naszym motywem będzie BAJKA! Poszukamy wspomnień i emocji z czasów dzieciństwa i trochę ubarwimy naszą szarą rzeczywistość! Staniemy się prawdziwymi HOMO LUDENS i udowodnimy, że nie ma to jak dobra zabawa!

Twórczość artystyczną też można rozumieć jako grę i zabawę. Staną się one motywami przewodnimi WYSTAWY - instalacji, interwencji przestrzennych, warsztatów i performensów przez oba juwenaliowe dni. Sam proces tworzenia będzie można śledzić na interaktywnym PLACU ZABAW. który stanie na uczelnianym dziedzińcu. A w jego sąsiedztwie otworzymy prawdziwą UCZTĘ IDEI, gdzie w cyklu dyskusji rozmawiać będziemy o sztuce i kulturze w Polsce.

Pierwszego dnia Juwenaliów w Sali Koncertowej UMFC zagra tradycyjnie STUDENCKA ORKIESTRA SYMFONICZNA, wykonując w tym roku największe przeboje z filmów Disneya, Pixara i Burtona.

Za strefę gastro odpowiadać będzie Grupa INSTYNKT CREATIVE GROUP wraz ze swoimi konceptami: Aioli, Banjaluka i Momu. Toast za pomyślność Uniwersytetu będzie można wznieść z samym Magnificencją Rektorem!

Wieczorami IMPREZA przenosić się będzie do parku za uczelnią, czyli na popularny Skwer Wodiczki. Na dwie noce stanie się on nocną salą koncertową, w której wystąpią prawdziwe GWIAZDY. Bajkowy klimat utrzyma się (prawie) DO BIAŁEGO RANA!


On 11th and 12th of May 2018 the Frederic Chopin University of Music changes into a festival town. The students of Warsaw’s music, art and drama academies invite you for a journey of memories and emotions from the childhood. As the main theme of our party is FAIRYTALE, they journey may turn out to be extremely exciting.
The art can be understood through games and fun.
On the first day there will be a concert of Students Symphonic Orchestra at the Concert Hall of FCUM with the greatest hits from Disney’s, Pixar’s and Burton’s movies. In the evening we will move to the park where you can meet huge stars such as MIKROMUSIC, BRODKA, BOVKSA and NATALIA PRZYBYSZ. We intend to keep you in a fairytale mood till the early morning hours.

PROGRAM

Piątek, 11 maja 2018
16:00 – 22:00 Wystawa HOMO LUDENS
19:30 – 21:00 BAJKI SYMFONICZNE koncert orkiestry i chóru
22:00 – Koncert MIKROMUSIC
00:00 – Koncert BRODKA

Sobota, 12 maja 2018
12:00 – 22:00 Wystawa HOMO LUDENS
12:00 – 18:00 Cykl dyskusji UCZTA IDEI
17:00 – 17:50 Spektakl GLENN
18:15 – 20:00 Spektakl KRYM
20:00 – Koncerty zespołów różnych
21:00 – Koncert BOVSKA
00:00 – Koncert NATALIA PRZYBYSZ

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, ul. Okólnik 2, Warszawa

Bilety na koncert symfoniczny na umfc.bilety24.pl
Na wszystkie pozostałe wydarzenia wstęp wolny.

Organizatorzy:
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie
Porozumienie Uczelni Warszawskich
Miasto Stołeczne Warszawa