Juwenalia Artystyczne 2014

10 maja 2014

16:30

Impreza odbędzie się w ramach corocznych Juwenaliów warszawskich Uczelni Artystycznych, po raz trzeci organizowanych wspólnie przez Samorządy Studenckie Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Pierwsza część wieczoru odbędzie się w Sali Koncertowej Uniwersytetu Muzycznego, jej finałem będzie występ uhonorowanego prestiżową nagrodą GRAMMY pianisty - Włodka Pawlika, który zagości na uniwersyteckiej scenie o godzinie 19:00.

W dalszej części uczestnicy zostaną poproszeni o przejście na uniwersyteckie patio, gdzie na scenie plenerowej odbywać się będą otwarte dla szerokiej publiczności występy najpopularniejszych zespołów studenckich.

W trakcie trwania imprezy odbędzie się także wiele występów towarzyszących, za których przygotowanie odpowiedzialni byli studenci Uniwersytetu Muzycznego oraz Akademii Sztuk Pięknych zrzeszeni w międzyuczelnianej Akademickiej Inicjatywie Fonograficzno-Filmowej – BĘDZIE SIĘ DZIAŁO!

Do zobaczenia!

PROGRAM:

16:30
Jam Session Interactive Improvisation Club - instalacja Pawła Januajtysa

17:00
Back to Black - prezentacja projektu w ramach małych form teatralnych, zrealizowana przez studentki III roku Akademii Teatralnej - Back to Black, jest impresją sceniczną, bazującą na wybranych elementach biografii Amy Winehouse. W barowym klimacie, poprzez różnorodne formy i z młodzieńczą energią, trzy dziewczyny opowiadają o miłości i samotności w zdominowanym popkulturą świecie. Impresja to opowieść o poszukiwaniu swojego lepszego "ja", o pragnieniu poznania i udoskonalania i o zmaganiach z samym sobą. UWAGA: Spektakl odbędzie się w Klubie Studenckim Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, przy ul. Miodowej 22/24. Piętro -1.

18:00
Po moim lesie - instalacja Andrzeja Kubanowskiego
Kuferek wspomnień - instalacja Anny Huszczy oraz Aruto Matsumoto
Ciechowski klasycznie - projekt zrodził się w sierpniu 2012 roku. Obejmuje aranżacje najsłynniejszych utworów Grzegorza Ciechowskiego na fortepian i wiolonczelę. Artysty przedstawiać nie trzeba - wybitny muzyk, kompozytor, twórca tekstów, lider zespołu Republika, tworzący również jako Obywatel G.C. czy Grzegorz z Ciechowa. Opracowania 8 aranżacji podjęły się Hanna Raniszewska oraz Dobrawa Czocher. Ich wysiłek zaowocował niemalże intymnym spojrzeniem na muzykę mistrza, jego osobę i związane z nią skojarzenia. Artystki spróbowały ukazać jego twórczość poprzez własne “ja” – klasyczne wykształcenie, akustyczne instrumenty i zupełnie inne czasy i środowisko, w których przyszło im dorastać.

19:00
WŁODEK PAWLIK

20:00
Mogę wieczorem - występ Katarzyny Stefanowicz
Improwizacje - występ Weroniki Marczak
Pedro Paramo - spektakl Anny Ochman

21:30
MILETONE

22:30
15 SECONDS TO THE MOON

Artyści