Juwenalia Artystyczne 2016, dzień I


Okólnik 2, Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina

13 maja 2016

19:00

Juwenalia Artystyczne '16 odbędą się w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina przy ul. Okólnik 2 w Warszawie, a organizatorem jest Samorząd Studentów UMFC.

Jest to trzecia odsłona Juwenaliów, które odbywają się w murach Uczelni.
W tym roku po raz pierwszy publiczność będzie miała możliwość oglądać młodych artystów przez 2 dni.

13 maja o godzinie 19.00 rozpocznie się koncert "Soundtrack+", poprzedzony prelekcją twórcy muzyki do gry "Wiedźmin", Mikołajem Stroińskim przeprowadzona przez vide calling ze Stanów Zjednoczonych, gdzie kompozytor przebywa. Podczas koncertu będą wykonane hity muzyki filmowej oraz muzyki z gier komputerowych (suity do muzyki z gier zostały skomponowane specjalnie na tegoroczne Juwenalia przez kompozytorów studiujących na UMFC, między innymi usłyszymy motywy z gier "Wiedźmin", "Mafia", "Skyrim"), a wykonywać je będzie Festiwalowa Studencka Orkiestra Symfoniczna wraz z Chórem.

Po koncercie publiczność zostanie zaproszona na jam session na uniwersyteckim Patio, gdzie przy jazzowej muzyce granej na żywo przez studentów, przyjaciół i Gości będzie można usiąść w ogródku, napić się oraz coś zjeść. Głównym motywem jam session i koncertu na Patio będzie polska muzyka jazzowa.

Całości będą towarzyszyć inne koncerty i przedstawienia.
Juwenalia Artystyczne'16 będą barły udział w stołecznej akcji Noc Muzeów.
Dyrektorem Generalnym i Artystycznym Juwenaliów Artystycznych jest Stanisław Łopuszyński.