Miasteczko Akademickie UW


ul. Krakowskie Przedmieście

10 maja 2013

12:00

Miasteczko Akademickie 2013: Multikulti

Już 10 maja Juwenalia Uniwersytetu Warszawskiego otworzy, jak co roku, Miasteczko Akademickie, czyli największe studenckie święto uliczne. Tegorocznym motywem przewodnim jest wielokulturowość: na zamkniętym odcinku Krakowskiego Przedmieścia stanie aż 25 stoisk związanych z kulturą różnych zakątków świata.

Sprawimy, że tego dnia Krakowskie Przedmieście stanie się pełnym kolorów i muzyki studenckim centrum Warszawy!

Podczas Miasteczka Akademickiego spotkać będzie można zarówno zawodników futbolu amerykańskiego, tancerki brzucha, jak i peruwiańskich muzyków. Atrakcji nie zabraknie, a każdy, niezależnie od zainteresowań czy wieku, znajdzie coś dla siebie.

Do udziału w imprezie zgłosiły się samorządy studentów, koła naukowe działające na Uniwersytecie Warszawskim, a także instytuty kultury i inne instytucje zewnętrzne. Na stoiskach uczestnicy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę, skosztować wielu specjałów kulinarnych czy spróbować swoich sił w konkursach z nagrodami. Ponadto niektórzy z organizatorów przeprowadzą warsztaty z gry na instrumentach charakterystycznych dla wybranych obszarów kulturowych, sprzedawane będzie też lokalne rękodzieło.

Podczas trwania Miasteczka Akademickiego odbędą się krótkie pokazy angażujące publiczność, takie jak pokazy tańca, sztuk walki, a także minikoncerty. Ulica stanie się sceną, na której artyści zaprezentują swoje talenty, a uczestnicy znajdą się w samym centrum studenckiego święta i kulturowego tygla, jakim będzie tego dnia Krakowskie Przedmieście.

Poza stoiskami konkretnych krajów rozstawiony zostanie też duży namiot międzynarodowy, gdzie swoją działalność zaprezentują organizacje studenckie zajmujące się współpracą i integracją studentów z wielu uczelni na całym świecie. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z aktywnością Samorządu Studentów UW, AIESEC i Erasmus Student Network. Będą mogli porozmawiać z zagranicznymi studentami uczącymi się na Uniwersytecie Warszawskim o ich doświadczeniach związanych ze studiami w Polsce.