Neonalia 2013


ul. Dobra 55

18 maja 2013

14:00

Neonalia to Juwenalia Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego. Przedsięwzięcie to organizowane jest przez Zarządy Samorządów Studentów wszystkich siedmiu jednostek wchodzących w skład wydziału i odbywa się w jego nowej siedzibie, przy ul. Dobrej 55. Jego ideą, jak co roku, jest przybliżenie studentom różnych kierunków kultury państw, których języki studiujemy na co dzień. W tym celu już po raz trzeci organizujemy maraton kina europejskiego.

W odróżnieniu od zeszłorocznego maratonu kina plenerowego, w tym roku Neonalia odbędą się w nowoczesnej siedzibie Wydziału Neofilologii przy ul. Dobrej 55, naprzeciwko Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. W dwóch aulach wyświetlonych zostanie łącznie sześć filmów reprezentujących poszczególne jednostki: brytyjski, francuski, hiszpańsko-portugalski, niemiecki, włoski oraz węgierski. Sale, z których każda pomieści nawet 100 widzów, wyposażone są w nowoczesny sprzęt audiowizualny, co pozwoli obcować z kulturą europejską w komfortowych warunkach.

Poza pokazami filmowymi Neonalia uatrakcyjni katering składający się z tradycyjnych przekąsek różnych krajów europejskich. Stoiska rozstawione będą na dachu budynku, który, na wzór dachu BUWu, zaprojektowany został jako teren wypoczynku i rekreacji. Tam również odbywać się będą konkursy z nagrodami (gadżety związane z Neonaliami) zorganizowane przez Samorząd Studentów Wydziału Neofilologii. Jeżeli więc uczestnicy będą chcieli zrobić sobie przerwę w oglądaniu filmów, będą mogli spędzić majowe, sobotnie popołudnie relaksując się
w słońcu i kosztując lekkiego caprese ze świeżą bazylią czy soczystych skrzydełek bbq.

Program:
14:00 - 16:00
Kontrolerzy (Węgry)
José e Pilar (Hiszpania, Portugalia)

16:15 - 18:15
Mine vaganti. O miłości i makaronach (Włochy)
Król tańczy (Francja)

18:30 - 20:30
Mechaniczna pomarańcza (Wielka Brytania)
Życie na podsłuchu (Niemcy)

Podstawowe informacje:

Neonalia 2013 – Juwenalia Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego
Maraton kina europejskiego
Miejsce: Wydział Neofilologii UW, ul. Dobra 55, sale: 1.007, 1.008
Wstęp: wolny

W budynku obowiązuje ścisły zakaz spożywania alkoholu oraz palenia tytoniu.

Link do wydarzenia Neonalia 2013 na Fb